Gdańsk Oliwa
ul. Bytowska
5-pokojowe mieszkanie na sprzedaż

Cena
1 584 000
Powierzchnia
132
Cena za m²
12000
Piętro
1
Sprawdź Twoją
Ratę kredytu
Ogłoszenie
Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 1 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 2 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 3 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 4 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 5 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 6 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 7 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 8 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 9 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 10 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 11 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 12 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 13 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 14 Mieszkanie 5-pokojowe Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska. Zdjęcie 15
Lista zdjęć

Piętro kamienicy położonej w Lesie Oliwskim - w Dolinie Radości, przy ulicy Bytowskiej 5.
Blisko stąd jest wszędzie, pod warunkiem że ma się auto lub rower - kilka minut drogi leśną szosą gdzie nigdy nie ma korków, dzieli nas od Olivia Business Centre oraz od katedry oliwskiej . Sopocki deptak Bohaterów Monte Cassino (tzw. ,,Monciak") to kilkanaście minut drogi.
Nieruchomość składa się z dwóch mieszkań na jednej księdze wieczystej (łącznie 132m2) po kapitalnym remoncie od podstaw.Wszystkie instalacje/urządzenia/sprzęty są nowe. Mieszkania po remoncie nie były zamieszkiwane. Do nieruchomości należy również budynek gospodarczy (23m2) i piwnica (28m2). Łączna powierzchnia lokalu i pomieszczeń przynależnych to 183m2.
Mieszkania przed remontem stanowiły jeden lokal, istnieje więc bardzo prosta możliwość połączenia tych mieszkań z powrotem w jedno mieszkanie. Jest również możliwość stworzenia trzech mieszkań z osobnymi wejściami (przed remontem były 3 wejścia z klatki schodowej).
Jedno z mieszkań (52m2 - salon z aneksem kuchennym, weranda, sypialnia, łazienka, przedpokój) jest kompletnie urządzone włącznie z kuchnią i wyposażone we wszystkie sprzęty codziennego użytku, gotowe do natychmiastowego zamieszkania.
Drugie mieszkanie (80m2 - salon z miejscem na aneks, przedpokój, toaleta dla gości, pokój przechodni z wyjściem na loggię, duży pokój z łazienką) jest w 95% wykończone, pozostawione do własnej aranżacji.
Pierwsze mieszkanie posiada odrestaurowaną, drewnianą werandę, drugie z mieszkań loggię od strony lasu z potencjalną możliwością wybudowania dużego tarasu nad dach przybudówki kamienicy. Loggia w chwili obecnej jest zamurowana, stanowi dodatkowe pomieszczenie, przeznaczone do odkrycia najlepiej podczas remontu budynku (dlatego wyżej napisałem o wykończeniu mieszkania w 95%). Projekt przywrócenia loggii został wysłany razem z projektem remontu całości budynku, do Konserwatora Zabytków (do wglądu). Odrestaurowano wszystkie drewniane, oryginalne okna skrzynkowe z niespotykanym dzisiaj pofalowanym szkłem ciągnionym. Oryginalne okna stanowią wartość samą w sobie, dlatego podjąłem się ich renowacji (trwającej blisko rok), zamiast tańszej i szybszej wymiany stolarki na PCV. Jedynie okna sypialni mieszkania 50m2 wymieniono na plastikowe, ponieważ poprzednie były już plastikowe. Oryginalne, duże, stare deski podłogowe, po konstrukcyjnym wzmocnieniu i zaizolowaniu podłogi, zostały położone na nowo, następnie wycyklinowane z farby olejnej i polakierowane. Zgodnie z zamierzeniem widać na nich ślady przeszłości. Ponieważ część oryginalnych starych desek podłogowych nie nadawała się do ponownego użycia, zakupiono i wykorzystano 5m2 desek z sopockiej kamienicy w podobnym wieku.
Wolnostojący na tyłach kamienicy nieduży, niewyremontowany budynek gospodarczy/garaż, posiada bardzo łatwą technicznie możliwość podłączenia wszystkich mediów włącznie z centralnym ogrzewaniem, siłą, bieżącą wodą, kanalizacją, łączem internetowym (szczegóły w rozmowie).
Duża piwnica z ceglanym stropem w kształcie łuków i kamienno-ceglanymi ścianami, wyposażona jest w pełni automatyczny, ekologiczny piec 5 generacji na pellet drzewny, którym po podłączeniu do internetu, można sterować z telefonu komórkowego. Zapewnia on ogrzewanie dla przedmiotowych dwóch mieszkań (ewentualnie budynku gospodarczego). Od pieca wyprowadzono kabel na północną ścianę pierwszego piętra budynku, celem ewentualnego podłączenia czujnika pogodowego oraz kabel internetowy. Sterowanie temperaturą w mieszkaniach odbywa się niezależnymi elektronicznymi czujnikami temperatury oraz do wyboru termostatami na kaloryferach. Komin z kotłowni wyposażono w kwasoodporny wkład kominowy. Mieszkanie posiada zamurowany, ukryty ,,trójnik" do wkładu kominowego. Mieszkania i piwnica wyposażone są w układ trójfazowy - tzw. "siłę". Mieszkania posiadają własne podliczniki: energii elektrycznej, wodomierze oraz ciepłomierze.
Podczas trwającego ostatnie 2 lata remontu, wszystkie wady techniczne zostały naprawione, nie ma żadnych technicznych ,,niespodzianek". Posiadam sporą ilość zdjęć z poszczególnych etapów remontu - od początkowego do końcowego.
Z założenia mieszkania remontowane były nie na sprzedaż, ale dla celów własnych, dlatego zadbałem o bardzo dokładne, niespotykane w starym budownictwie, ponadnormatywne zaizolowanie akustyczne (i termiczne) sufitów i podłóg. Skutkowało to konstrukcyjnym wzmocnieniem i podwyższeniem podłogi oraz obniżeniem sufitu - ostatecznie jest 2,7m wysokości.
Mieszkanie 80m2 jest technicznie przygotowane do podłączenia kominka z płaszczem wodnym - miedziane przewody obiegu wody grzewczej są przeprowadzone do kotłowni, gdzie mogą zasilać lub wspomagać centralne ogrzewanie. Z mieszkania do piwnicy poprowadzone są dwa pięciożyłowe kable siłowe, oba w założeniu mają być przeciągnięte do budynku gospodarczego jeden do trójfazowego zasilania urządzeń, drugi do odbioru energii z agregatu elektrycznego w razie zaniku energii z sieci.
Do kamienicy przynależy okalający teren 2500m2, który Wspólnota ma zamiar ogrodzić w nieodległej przyszłości. Poza tym terenem znajdują się nieograniczone tereny leśne i polana oraz w sąsiedztwie nieuciążliwa leśna restauracja rybna, w której gwarno robi się jedynie na kilka godzin w weekendy i w święta w porze obiadowej. Nieruchomość posiada blisko 22% udział w częściach wspólnych kamienicy, takich jak m.in. strych. Wspólnota Mieszkaniowa to 5pięciu właścicieli. Mieszkańcy kamienicy - kulturalni i porządni, w 3/4 przypadków (a niebawem będą to wszyscy) nabyli swoje mieszkania w ostatnim czasie. Własnymi siłami i środkami doprowadzają do stopniowej rewitalizacji przez lata zaniedbanej kamienicy i okalającego terenu, tym niemniej prawdziwą świetność budynkowi przywróci jego kompleksowy remont (projekt remontu złożony w tym roku do Konserwatora Zabytków; fundusz remontowy został już podwyższony stosowną uchwałą Wspólnoty Mieszkaniowej, celem zaciągnięcia kredytu na remont kamienicy).
Pośrednikom uprzejmie dziękuję.

  • Mieszkanie 5-pokojowe o powierzchni 132 m²
  • 1 piętro w 2-piętrowej kamienicy
  • Gdańsk, Oliwa, ul. Bytowska
  • Piwnica
  • Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
  • Oferta dodana ponad miesiąc temu
Gdańsk Oliwa, Bytowska Poland - lokalizacja przybliżona
Wróć
Największa baza ogłoszeń bez pośredników
Zarejestruj się, aby przejść dalej
lub

Kontynuując akceptujesz
Regulamin i politykę prywatności

Masz już konto na adresowo.pl?
Zaloguj się

Nie publikujemy na Facebooku
Nie spamujemy

Mamy dla Ciebie kredyt hipoteczny z niską ratą! Chcesz poznać szczegóły?

Kontakt z ekspertem Open Finance:
- Ekspert sprawdzi Twoją zdolność kredytową, porówna oferty banków i pomoże w formalnościach.
- W 2019 roku eksperci Open Finance pozyskali kredyty hipoteczne o wartości 9 mld zł dla 32 tys. osób.
- Otrzymasz dokładnie takie same warunki kredytu jak bezpośrednio w banku, a zyskasz bezpłatnie pomoc w porównaniu ofert wielu banków.

Po zapoznaniu się z klauzulą informacyjną zawierającą zasady i cele przetwarzania danych przez Open Finance S.A. proszę o kontakt ze strony Open Finance S.A. i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Open Finance S.A., niezbędnych w celu oferowania produktów i usług podmiotów współpracujących z Open Finance S.A., w szczególności w ramach pośrednictwa Open Finance S.A. polegającego na przedstawianiu form inwestowania środków finansowych, prezentowaniu oferty kredytowej oraz ofert ubezpieczeniowych.


Sprawdź Twoją ratę kredytu
Bezpłatnie porozmawiaj z ekspertem kredytowym, który obliczy Twoją ratę i zdolność kredytową, zaproponuje bank z najlepszymi warunkami dla Ciebie oraz pomoże w formalnościach.
W 2019 roku eksperci Open Finance pomogli 32 tys. osób w uzyskaniu 9 miliardów zł kredytów.
Oferta Open Finance jest dokładnie taka sama jak bezpośrednio w bankach, a dodatkowo zyskujesz bezpłatnie pomoc w porównaniu ofert wielu banków.