zdjęć
Ogłoszenie właściciela - bez pośredników
Bez pośrednika. Oszczędzasz 11 700 zł na prowizji pośrednika!
11 700 zł to wartość typowej prowizji 3%, którą zapłaciłbyś pośrednikowi dla nieruchomości o wartości 389 000 zł
Wyjątkowe mieszkanie w samym sercu Wejherowa.
Zapraszam Państwa do odkrycia wyjątkowego mieszkania, zlokalizowanego w sercu Wejherowa tuż przy Rynku . To niepowtarzalna szansa, aby zostać właścicielem mieszkania w klimatycznej kamienicy z XX wieku. Usytuowanej przy samym Placu J. Wejhera tętniącego życiem Rynku Głównego, te mieszkanie stanowi prawdziwą perłę wśród miejskich nieruchomości.
Otoczenie mieszkania jest znane z wyjątkowej atmosfery i dostępu do licznych sklepów, piekarni, punktów usługowych i rekreacyjnych, co sprawia, że życie tutaj tętni różnorodnością. Okolica przyciąga znakomitymi restauracjami, kawiarniami , co czyni ją niezwykle atrakcyjną. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszkania znajdują się również liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz miejsca do aktywnego wypoczynku, To prestiżowe miejsce, gdzie oferty sprzedaży mieszkań są rzadkością, oferuje unikalną okazję do inwestycji w jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w Wejherowie.
Mieszkanie
Przestrzeń o powierzchni 50,8 metrów kwadratowych znajduje się na drugim piętrze kamienicy z 1958 roku. Oferuje dwa przestronne pokoje, łazienkę, kuchnie oraz korytarz, uzupełnione o 2 piwnicę , które dodatkowo zwiększą jej atrakcyjność. Ekspozycja okien północno-wschodnią gwarantuje doskonałe doświetlenie wnętrz. Strona wschodnia, z widokiem na spokojną oficynę, jest idealna na strefę sypialnianą, zapewniającą prywatność i ciszę. Północna część mieszkania, z widokiem na malowniczą ulicę Wałową, idealnie nadaje się na jasną i pełną światła strefę dzienną, którą można zaaranżować jako salon . Takie rozplanowanie przestrzeni umożliwia wykorzystanie każdego metra kwadratowego z myślą o komforcie i estetyce życia w sercu miasta.
Mieszkanie wymaga remontu, co daje nowym właścicielom możliwość stworzenia przestrzeni idealnie odpowiadającej ich potrzebom. Otwiera to szerokie możliwości dla różnorodnych projektów wnętrz, idealnie dostosowanych do potrzeb zarówno rodziny, jak i osób poszukujących przestrzeni i prywatności.
Kamienica posiada własne podwórko z miescami parkingowymi- zabezpieczone bramą . ( w 2020 r. wspołnota otrzymała dotacje m.in. na wykonanie trawników, nowych nasadzeń krzewów, miejsc parkingowych) wraz z budową kanalizacji deszczowej.
Lokalizacja :
Mieszaknie znajduję się na Ulicy Plac Jakuba Wejhera 20 A.
Plac Jakuba Wejhera – centralny plac w Wejherowie, będący rynkiem miejskim.
Rynek został wytyczony wraz z powstaniem miasta, w latach 1643–1644, przez Jakuba Wejhera, założyciela miasta. W czasach PRL rynek przecinały asfaltowe ulice, a część centralną zajmował zieleniec, który następnie został zamieniony na trylinki. W latach 2000–2001 nawierzchnia rynku, wraz z przylegającymi ulicami, została całkowicie przebudowana i wyłączona z ruchu kołowego.
Nazwa
Plac Jakuba Wejhera, do czasów rozbiorów, nazywany był po prostu rynkiem. Po I rozbiorze Polski w 1772 roku Wejherowo znalazło się w granicach Prus. Odtąd zaczął panować język niemiecki, a rynek był nazywany Marktplatz, czyli "plac targowy". Po odzyskaniu niepodległości rynek otrzymał oficjalną nazwę plac Jakuba Wejhera, która przetrwała do 1939 roku. Po wybuchu II wojny światowej i zajęciu miasta przez hitlerowców nazwa została zmieniona na Adolf Hitler Platz. Po wyzwoleniu, 12 marca 1945 roku przywrócono nazwę plac Jakuba Wejhera. Jednak wraz z nastaniem PRL, znowu zmieniono nazwę – tym razem na plac Armii Czerwonej. Kolejna zmiana miała miejsce w 1990 roku – przywrócono nazwę plac Jakuba Wejhera.
ZABYTKI :
Kolegiata
W zachodniej pierzei rynku usytuowana jest kolegiata pw. św. Trójcy. Pierwotną świątynię zbudował w latach 40. XVII wieku Jakub Wejher, wypełniając ślub złożony pod Białą podczas wyprawy moskiewskiej. Ta budowla, poświęcona w 1644 roku przez opata cystersów z Oliwy Aleksandra Kęsowskiego, została w latach 1754-1755 rozebrana, a w jej miejscu ówczesny właściciel miasta Jerzy Piotr Przebendowski wzniósł barokową świątynię o powierzchni ok. 300 m². Tę z kolei rozbudował w latach 1926–1928 prałat Edmund Roszczynialski, powiększając ją dwukrotnie. W tym stanie przetrwała do czasów dzisiejszych[1].
Ratusz
Pierwszy ratusz w mieście powstał ok. 1650. Dzięki mapie burmistrza Dawida Judyckiego wiadomo, jak wyglądał. Przetrwał do roku 1839. W tym roku podjęto decyzję o rozbiórce starego i budowie nowego ratusza. Ten z kolei przetrwał do 1906 – wtenczas zawaliła się część sali posiedzeń. Podjęto decyzję o przebudowie ratusza. Zakończono ją w 1908 i w takiej formie ratusz wejherowski istnieje do dzisiaj[2]. Gruntownego remontu ratusza dokonano w 2004 roku - wymieniono dach, kopułę pokryto miedzią, a także przywrócono pierwotny wygląd wszystkich pomieszczeń.
Szpitalik
Budynek dawnego szpitalika-przytułku jest jednym z cenniejszych zabytków miasta. Znajduje się w zachodniej pierzei rynku. Wybudowany w konstrukcji szachulcowej wypełnionej murem ceglanym[3]. Jego budowa została zakończona w dniu poświęcenia kolegiaty, 4 października 1644 roku. Obiekt został odrestaurowany w 1986 roku. Obecnie na parterze budynku mieści się sklep z pamiątkami i dewocjonaliami.
Zapraszam na prezentację
Wioleta Tusiewicz
tel
- Na sprzedaż mieszkanie 2-pokojowe o powierzchni 50,80 m²
- 2 piętro w 3-piętrowej kamienicy bez windy z 1958 roku
- Wejherowo, Centrum, pl. Jakuba Wejhera
- Piwnica, zewnętrzne miejsce parkingowe, osobna kuchnia
- Mieszkanie w stanie do remontu, okna plastikowe
- Odrębna własność z księgą wieczystą
- Cena do negocjacji
- Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela