Olsztyn
ul. Okopowa 25
1-pokojowe mieszkanie na sprzedaż

Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa
Cena
250 000
Powierzchnia
16,11 m²
Cena za m²
15 518
Piętro
1 / winda
Rok budowy
1870
Olsztyn · 250 000 zł
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 1
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 2
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 3
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 4
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 5
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 6
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 7
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 8
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 9
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 10
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 11
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 12
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 13
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 14
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 15
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 1
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 2
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 3
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 4
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 5
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 6
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 7
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 8
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 9
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 10
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 11
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 12
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 13
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 14
Mieszkanie 1-pokojowe Olsztyn, ul. Okopowa. Zdjęcie 15

Lokal o pow. 16,11 m2 w unikalnej inwestycji - Apartamentach Podzamcze - powstających w odrestaurowanym budynku w samym centrum Olsztyna. W historycznym obiekcie powstaje 39 lokali o pow. od 13 do 51 m2, zlokalizowanych na parterze, 1. i 2. piętrze oraz poddaszu, idealnych zarówno pod biura, gabinety, usługi, jak i najem krótkoterminowy. Prestiżowa lokalizacja w obrębie Starego Miasta, różne metraże do wyboru, dodatkowe udogodnienia, opcja zakupu lokalu pod klucz - to najważniejsze zalety inwestycji w Apartamenty Podzamcze.

LOKALIZACJA:
Olsztyn, Stare Miasto, ul. Okopowa 25.
Budynek położony przy dawnej fosie gotyckiego zamku (obecnie miejski amfiteatr), w sercu tętniącej życiem olsztyńskiej starówki, w pobliżu malowniczego parku nad Łyną. Dodatkowymi atutami lokalizacji są: bliskość komunikacji miejskiej, dworca, centrum handlowego, sklepów.
Od najbliższego jeziora (Długie) zaledwie 12 min. spacerem, do lasu miejskiego ok. 20 min. Do plaży miejskiej na jeziorze Ukiel - niecałe 2,5 km.

BUDYNEK:
Obiekt o pow. użytkowej 1391,66 m2 (całkowitej 1510 m2). Murowany, kilkubryłowy, dwupiętrowy, z poddaszem, częściowo podpiwniczony. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się współdzielony z Miejskim Ośrodkiem Kultury parking. Budynek wpisany do rejestru zabytków. Powstał ok. 1870 r. na bazie dawnych murów obronnych, rozbudowywany od strony Łyny ok. 1900 r. Przez lata użytkowany przez kolejne instytucje. W 1994 r. rozpoczęto kompleksowe prace naprawcze, obejmujące fundamenty, konstrukcję, ściany, stropy, klatki schodowe, więźbę dachową, stolarkę okienną i drzwiową oraz instalacje wewnętrzne. Następnie działało tu Polsko‑Niemieckie Centrum Młodzieży Europejskiej, gdzie organizowano spotkania edukacyjne i programy wymiany młodzieży. W części obiektu funkcjonował również hotel i restauracja.
Ostatni etap odrestaurowania obejmował m.in. pełną wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę wiatrołapu i wejścia głównego, mycie i impregnację dachówek oraz ujednolicenie obróbek blacharskich i orynnowania z wymianą na elementy miedziane. Wymieniono także drewniane detale wykończeniowe, wykonano nowe warstwy tarasów zewnętrznych, a ściany cokołowe poddano pełnemu remontowi z zastosowaniem nowej technologii tynków cienkowarstwowych.
Obiekt swoją skalą, położeniem i odświeżoną architekturą stanowi unikalną część tkanki Starego Miasta oraz wartościową przestrzeń inwestycyjną w centrum Olsztyna.

LOKAL:
Oferta dotyczy lokalu o powierzchni 16,11 m2, znajdującego się na 1 piętrze. Składa się z:
- Pokoju (pow. 13,19 m2)
- Łazienki z WC (pow. 2,92 m2)
W inwestycji powstaje 39 lokali niemieszkalnych. Powierzchnie lokali wahają się od 13,52 m2 do 51,42 m2 – od kompaktowych mikrolokali idealnych na najem krótkoterminowy, po przestrzenie 2- lub 3-pokojowe pod gabinet, kancelarię, małe biuro lub działalność usługową. Lokale zlokalizowane są na parterze, 1. i 2. piętrze oraz poddaszu.
Lokale przekazywane są w stanie deweloperskim, obejmującym rozprowadzoną instalację elektryczną, przygotowane sanitarne, piony wodno-kanalizacyjne oraz ogrzewanie miejskie z grzejnikami i ciepłą wodą z sieci miejskiej. W każdym lokalu doprowadzono kabel internetowy, a zamontowane trzyszybowe okna spełniają wymogi konserwatorskie, zapewniając komfort akustyczny i energetyczny. Wybrane lokale posiadają tarasy, a część z nich oferuje widok na olsztyński zamek i amfiteatr. Planowany termin odbioru lokali to wrzesień 2026 roku.

DODATKOWE INFORMACJE
- lokale sprzedawane z założoną księgą wieczystą, pełna własność
- dla każdego lokalu założone liczniki do indywidualnego rozliczenia prądu, ciepła oraz wody
- możliwość skorzystania z usługi zarządzania najmem (m.in. prowadzenie rezerwacji, przyjmowanie gości, sprzątanie - co pozwala praktycznie bezobsługowo czerpać zyski z inwestycji)
- możliwość dostosowania układu ścian działowych czy rozmieszczenia mediów wg życzenia
- opcja zakupu lokalu wykończonego pod klucz po przedstawieniu indywidualnej oferty
- w przyszłości możliwość nabycia miejsca w hali garażowej
- możliwość skorzystania z wsparcia doradcy kredytowego i doradcy podatkowego (uzyskanie zwrotu 23% podatku VAT)
- możliwość zameldowania się, co pozwala uzyskać abonament w płatnej strefie parkowania za kwotę 50 zł/rok
- klient kupujący nie płaci prowizji dla biura nieruchomości.

Więcej informacji i opis innych lokali dostępne na stronie: [www]
Zapraszamy na prezentację, w celu obejrzeniu obiektu i zapoznania się z pełną ofertą lokali. 

POŚREDNIK
Jakub Dziadak

  • Na sprzedaż mieszkanie 1-pokojowe o powierzchni 16,11 m²
  • 1 piętro w 3-piętrowym apartamentowcu z windą z 1870 roku
  • Olsztyn, ul. Okopowa
  • Mieszkanie w stanie do remontu
  • Odrębna własność z księgą wieczystą
  • Ogłoszenie biura nieruchomości  Właściciel postanowił powierzyć ofertę agencji nieruchomości.
  • Oferta dodana ponad tydzień temu
Wróć
Największa baza ogłoszeń bez pośredników
Zarejestruj się, aby przejść dalej
lub

Kontynuując akceptujesz
Regulamin i Politykę prywatności

Masz już konto na adresowo.pl?
Zaloguj się

Mamy dla Ciebie kredyt hipoteczny z niską ratą! Chcesz poznać szczegóły?

Kontakt z VeloBank:
- ofertę, wniosek i decyzję o przyznaniu kredytu w procesie online,
- wsparcie eksperta hipotecznego na każdym kroku,
- kredyt do 90% wartości nieruchomości.





Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu na stronie adresowo.pl przez VeloBank S.A. z siedzibą w Warszawie przy Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C (Bank), a tym samym na ich przetwarzanie, w tym profilowanie, przez Bank w celu marketingu produktów i usług Banku za pośrednictwem rozmowy telefonicznej i sms. Zgoda może być w każdej chwili wycofana. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej wycofaniem.