
Na sprzedaż klimatyczne, 2/3 pokojowe mieszkanie z duszą w urokliwej i unikalnej kolonii Szare Domy w najlepszej części Mokotowa - Starym Mokotowie. Rarytas dla osób lubiących klimat starych kamienic, ceniących sobie zarówno bliskość miasta jak i spokój w miejscu zamieszkania oraz bliskość terenów zielonych.
MIESZKANIE
Mieszkanie ma powierzchnię 61,21 mkw i składa się z;
- salonu (17,8 mkw),
- sypialni (15,9 mkw),
- dużej kuchni z jadalnią (14,22)
- korytarza (7,7 mkw).
Pokoje wychodzą na zachód na cichą uliczkę Fałata. Z salonu wyjście na niedużą, słoneczną loggię (duże dwuskrzydłowe drzwi). W sypialni znajduje się duża szafa w zabudowie.
Kuchnia ma ekspozycję wschodnią - okna skierowane są na dziedziniec wewnętrzny i jego bujną roślinność. Istnieje możliwość wydzielenia z kuchni dodatkowego pomieszczenia z oknem w charakterze garderoby lub nawet niedużego 3-ciego pokoju. Jest też opcja przeniesienia kuchni do salonu i zrobienia z kuchni sypialni z garderobą.
W mieszkaniu przeprowadzono generalny remont w 2004 roku z użyciem wysokiej jakości materiałów. Na podłodze został położony parkiet dębowy. Wstawiono nowe, drewniane okna.
Konstrukcja budynku (słupy nośne) daje w razie potrzeby duże możliwości przearanżowania rozkładu mieszkania.
Wysokość pomieszczeń to 2,9 metra.
Do mieszkania przynależy piwnica o powierzchni ok. 10 mkw.
SZARE DOMY
Kolonia Szare Domy to niepowtarzalne miejsce z duszą. Modernistyczne przedwojenne osiedle zaprojektowane przez Jana Stefanowicza i nieduża spółdzielnia mieszkaniowa. Budynki mieszkalne spółdzielni między Fałata a Łowicką tworzą z wewnętrznego dziedzińca zamkniętą enklawę, która tonie w zieleni i daje oddech od zgiełku miasta. Mieszkańcy spółdzielni to ciekawa i zróżnicowana społeczność sąsiedzka.
KOLONIA ZNANYCH LUDZI
Podczas II wojny światowej inspektor audycji w Polskim Radiu Zbigniew Jaworski wraz z żoną ukryli w domu na Fałata pianistę Henryka Szpilmana.
Kolonię zamieszkiwały takie znane osoby jak dr Władysław Kazimierz Rzepecki (lekarz, członek i założyciel wielu organizacji sportowych i społecznych), dr nauk przyrodniczych i geograf Regina Danysz-Fleszarowa, prof. Tytus Benni (wybitny językoznawca związany z Uniwersytetem Warszawskim). Wśród mieszkańców byli też m.in.: pisarki Ewa Szelburg-Zarembina i Karolina Beylin, farmakolog Mieczysław Proner, inżynier dróg i mostów, wykładowca Politechniki Warszawskiej Zygmunt Rudolf, pedagog Kazimierz Pieracki, dyrektor Państwowego Wydawnictwa Książek Szkolnych, anatom i antropolog prof. Edward Loth, autor stenografii do wielu filmów Jacek Rotmil czy architekt Lech Niemojewski, jeden z pierwszych, którzy po zakończeniu wojny przystąpili do organizowania odbudowy Warszawy. Jedno z największych mieszkań zajmował prawnik Karol Kirst, działacz niepodległościowy, który przez pewien czas pełnił też funkcję prezesa rady nadzorczej spółdzielni. To właśnie w Szarych Domach zamieszkał też Szwed inż. Helemer Eriksson, przedstawiciel firmy Ericsson w Polsce i pracownik Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej.
OKOLICA
Trudno o lepszą lokalizację na Mokotowie. Bliskość centrum, łatwy dostęp do komunikacji, usług i handlu a jednocześnie dwa duże parki w okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie stacja metra Pole Mokotowskie, park Pole Mokotowskie ze swoimi atrakcjami, a także nieco ukryty Park Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich dla szukających spokoju.
Przedstawiona powyżej oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa, lecz ma charakter informacyjny.
- Na sprzedaż mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 61,21 m²
- 2 piętro w 3-piętrowej kamienicy z 1932 roku
- Warszawa, Mokotów, ul. Akacjowa
- Balkon, piwnica
- Okna drewniane
- Spółdzielcze własnościowe
- Ogłoszenie biura nieruchomości Właściciel postanowił powierzyć ofertę agencji nieruchomości.