domu
domu
domu
zdjęć
Ogłoszenie właściciela - bez pośredników
Bez pośrednika. Oszczędzasz 8 400 zł na prowizji pośrednika!
8 400 zł to wartość typowej prowizji 3%, którą zapłaciłbyś pośrednikowi dla nieruchomości o wartości 280 000 zł
Przedstawiam Państwu posiadłość znajdującą się w miejscowości Pączkowo, na południowy zachód od Mławy. Po jednej stronie, w odległości 15 metrów od działki płynie nieduża rzeka Mławka. Po drugiej rozciągają się po horyzont przepiękne łąki, pola i pastwiska. Do najbliższego miasta, Szreńska tylko 3 km.
Całkowita powierzchnia zajmuje obszar 3400 m2, z czego 2100 m2 stanowią grunty rolne zabudowane a 1300 m2 to grunty orne. W skład nieruchomości wchodzą również: budynek mieszkalny oraz cztery budynki gospodarcze, oferujące ciekawe możliwości zagospodarowania.
W obrębie siedliska zasadzone są trzy dorodne orzechy włoskie. Od zachodniej strony posesji rosną bujnie wyrośnięte, pachnące bzy. Można znaleźć tam również brzozy, drzewa jabłoni, krzewy czarnego bzu, dzikiej róży i inne nasadzenia.
W okolicy bardzo fajni i życzliwi sąsiedzi.
Opis budynku mieszkalnego.
Budynek piętrowy, niepodpiwniczony, z nieużytkowym poddaszem, jednak nadającym się do adaptacji. Został wybudowany w 1946 roku. Powierzchnia zabudowy wynosi 104 m2, a użytkowa na parterze to około 75 m2. Dodatkowo istnieje potencjał zagospodarowania dużej przestrzeni na poddaszu, co może przynieść dodatkowe minimum 50 m2 powierzchni, łącznie oferując blisko 130 m2 użytkowej powierzchni w domu.
Ściany zewnętrzne tego solidnego budynku są warstwowe i bardzo grube, wykonane z cegły o grubości 24 cm i pustaka o grubości również 24 cm, ze szczeliną dylatacyjną 3 cm. Teraz już się tak nie buduje. Wewnętrzne ściany są murowane. Podłoga wykonana z drewna na drewnianych legarach. Strop nad parterem, konstrukcja dachu, okna zewnętrzne oraz drzwi również są drewniane.
Źródłem ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania jest piec kaflowy. W budynku brak wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji ciepłej wody użytkowej. Wentylacja grawitacyjna z kanałów kominowych umieszczonych w ścianach pomieszczeń oraz przez nawiewniki w oknach. Budynek posiada dwa wyliczone audyty energetyczne dla przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, opierające się na różnych źródłach ciepła, takich jak pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną oraz instalacja gazowa. Można uzyskać bardzo duże dotacje z programu “Czyste Powierze”.
Opis budynków gospodarczych.
Na posesji znajdują się cztery budynki gospodarcze o łącznej powierzchni użytkowej: ponad 260 m2.
Trzy z nich stanowią wspólną linię zabudowy, posiadają tożsamą szerokość oraz podobieństwo materiału budowlanego czyli wykonane są z cegły oraz pokryte eternitem trapezowym. Strop, fundament oraz podłogi w każdej z części wykonane są z betonu. Każda z części tworzy odrębny element i wskazuje na różne fazy budowy oraz rozwiązania architektoniczno- konstrukcyjne.
Pierwsza, zachodnia część budynku zachowuje dach spadowy z osiowym wejściem na strych oraz zejściem do piwnicy wykorzystywanej do przechowywania owoców. W środku są dwa pomieszczenia jak w zamkowych komnatach po obu stronach długiego korytarza. Kolejne wejście w tym budynku to drzwi do kuchni polowej, z miejscem na kuchnię kaflową z kominem. Zarówno fundament, jaki i wysokość tej części budynku jest niższa od środkowego. Ściany konstrukcyjne są murowane z cegły czerwonej oraz kamienia. W obszarze szczytu widoczne jest wykorzystanie białej cegły, elewacje nie są tynkowane. Duże poddasze do adaptacji. Budynek powstał kilka lat później po części środkowej.
Druga, środkowa część budynku posiada dach dwuspadowy z osiowym wejściem na strych. Jest to budynek czteroizbowy. Ściany konstrukcyjne tej części budynku są murowane z cegły. Ponadto posiadają liczne zdobienia ceglane w elewacji o nieprzeciętnej wartości artystycznej. To dzięki tym dekoracjom budynek został ujęty w gminnej ewidencji zabytków. (Wytyczne konserwatora w załączonym pliku.) Drzwi ramowe z geometrycznym układem desek. Powierzchnia zabudowy to 143 m2 plus olbrzymie poddasze do adaptacji. Budynek ten powstał w 1954 roku.
Trzecia, wschodnia część budynku zachowuje dach jednospadowy. Zdobienia w elewacji są znacznie uproszczone w stosunku do pozostałych części budynku i nie posiada profilowanego kształtu. Istniejąca stolarka drzwiowa i okienna również jest zdecydowanie bardziej uproszczona od rozwiązań zastosowanych w pozostałych częściach. Powierzchnia zabudowy to 12 m2, wybudowana 1950 roku.
Czwarty, wolnostojący budynek to drewniana stodoła o powierzchni zabudowy 107 m2.
Odległości do większych miast:
● 127 km od Warszawy;
● 125 km do Olsztyna;
● 120 km do Torunia;
● 65 km do Przasnysza;
● 49 km do Ciechanowa;
● 46 km do Płońska;
● 36 km do Sierpca;
● 32 km do Glinojeck;
● 31 km do Mławy;
● 22 km do Żuromina.
- Pączkowo, gmina Szreńsk, powiat mławski
- Na sprzedaż budynek o powierzchni 75 m², 5 pokoi, wybudowany w 1946 roku
- Działka 3400 m²
- Budynek z poddaszem użytkowym, w stanie do remontu
- Piwnica, garaż, ogrzewanie pompa ciepła
- Materiał budowy: cegła, dach: eternit, okna drewniane
- Dojazd: asfalt
- Media: woda, prąd
- Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
- Oferta dodana ponad miesiąc temu