Ogłoszenie usunięte

Gnojnik Wisowa

dom wolnostojący na sprzedaż Bez pośrednika

Gnojnik Wisowa · 580 000 zł

Ogłoszenie właściciela - bez pośredników

dom wolnostojący, 6 pokoi Gnojnik Wisowa. Zdjęcie 1
dom wolnostojący, 6 pokoi Gnojnik Wisowa. Zdjęcie 1

Bez pośrednika. Oszczędzasz 17 400 zł na prowizji pośrednika!

Na sprzedaż DOM ENERGOOSZCZĘDNY, budowany dla siebie (kupiony stan surowy i wykończony z zastosowaniem nowoczesnych technologii), nieoczekiwanie z przyczyn rodzinnych jestem zmuszony go sprzedać.

Siedlisko w spokojnej okolicy o zabudowie zagrodowej (nikt sobie nie zagląda w okna). Dom w drugiej linii zabudowy - pełna dyskrecja i spokój. Działka (i okolica) o nieregularnym kształcie i nieregularnych pochyłościach zapewnia urozmaicone widoki, dobre warunki do zdrowej uprawy (ziemia nigdy nie zaznała „chemii") i ciepły mikroklimat. W okolicy brak przemysłu i brak uciążliwej produkcji rolnej. W pobliżu stoi jedynie hala magazynowa i jest sad widoczny w oddali, (żadnych świniarni, ferm, kiszonkarni itp).

Na działce znajduje się stodoła (dach do naprawy, ale jestem już umówiony z dekarzem) oraz stary drewniany dom w słabym stanie technicznym, raczej do rozbiórki lub do rekonstrukcji np. w innej części działki jako dom dla gości/rodziny. Wartością tego domu jest również to, że dopóki stoi, to w jego obrysie można zbudować nowy dom bez pozwolenia na budowę.
Działka nie jest podmokła, zalewiskowa ani osuwiskowa. Do działki jest dojazd z dwóch różnych stron (drogi gminne /gruntowa i asfalt/, żadnych służebności itp). Jest możliwość podziału działki, by uzyskać powierzchnię poniżej 1ha (zakup przez nierolnika). Działka uprawiana, ale wystarczy przestać orać i uzyskujemy łąkę do rekreacji lub dla koni czy innych zwierząt.


Więcej informacji poniżej oraz na telefon lub podczas oględzin.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje ogólne:

Parter:
Kuchnia z jadalnią, 2 sypialnie, łazienka (WC + prysznic) i garderoba/spiżarnia (wg. uznania).
Poddasze:
Kuchnia/aneks kuchenny (który można zlikwidować), sypialnia, łazienka (WC + wanna), duża otwarta przestrzeń, garderoba, 2 antresole. Na poddaszu możliwość dowolnej aranżacji, gdyż konstrukcja dachu nie ma żadnych słupków a ścianki nie są murowane. Jak widać, jest możliwość mieszkania w dwie rodziny. Większość mebli mogę pozostawić jeśli ktoś sobie życzy.


Dom zapewnia tanie użytkowanie:

Woda z własnego ujęcia, studnia GŁĘBINOWA (żadna zaskórna woda) - używasz ile chcesz, nawet nie ma licznika wody.
Przydomowa, KORZENIOWA oczyszczalnia ścieków - przewymiarowana (trójetapowe oczyszczanie), bezobsługowa (bez pomp i napowietrzaczy, tylko spadek grawitacyjny, wywóz stałych części raz na kilka lat), bezzapachowa (żadnych zapachów, nawet podczas zmiany pogody/ciśnienia).
Dom bardzo ciepły! Ściana trójwarstwowa zaizolowana termicznie dodatkowo 20cm grafitowego styropianu (jedna ściana /północna/ 30cm). Na poddaszu bez mała 40cm wełny mineralnej. Okna 3 i 4 szybowe (część nieotwieralna, te otwieralne są 3 uszczelkowe - nie wieje przez szpary, uszczelki niepowycinane!). Dom bardzo szczelny, żadnych balkonów i innych mostków cieplnych.
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Możliwość nastawienia szybkości wentylacji oraz odzysk ciepła dają rewelacyjne efekty: późne rozpoczęcie sezonu grzewczego, niewielka moc potrzebna na ogrzanie domu, brak przykrych zapachów podczas gotowania, brak owadów i niewielkie ilości kurzu (powietrze jest filtrowane).
GRUNTOWY wymiennik ciepła (GWC) ogrzewa powietrze zimą (do ok. 10 stopni) i chłodzi latem (do ok. 15 stopni). Daje to oszczędność na ogrzewaniu, zabezpiecza to rekuperator przed zamarznięciem a latem daje darmową klimatyzację.
Ogrzewanie pompą ciepła - mieszane: podłogowe i nadmuchowe.
CWU grzana oczywiście pompą ciepła, zbiornik ze stali nierdzewnej z ochroną katodową i prądową o pojemności 300 l.

Z mankamentów : w domu jest wiele niewykończonych elementów, na które zabrakło czasu (ale może to być również atut dla kogoś kto będzie chciał urządzić się po swojemu). Największym jest klatka schodowa oraz część poddasza. Brakuje listew przypodłogowych (kupione), klamek w drzwiach (część kupiona), na zewnątrz nieukończona budowa tarasu, w środku regał w trakcie budowy i wiele innych drobiazgów, które nam nie przeszkadzają lub na które brakuje nam czasu.



SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE TECHNICZNE:
Dla zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w tym domu.


Woda ze studni głębinowej jest bardzo miękka (proszę zrobić test, zapraszam!), co umożliwia stosowanie niewielkiej ilości detergentów do pralki i zmywarki przy świetnych efektach prania. Nie powstają także nadmierne osady na sprzętach łazienkowych i kuchennych. Pompa głębinowa ma zabezpieczenie przez przeciążeniem, suchobiegiem i zbyt długą pracą. Woda jest filtrowana przez 4 filtry (w tym węglowy) a w systemie jest regulator ciśnienia, więc woda ma stałe ciśnienie jak w sieci miejskiej (kto korzystał z hydrofora, wie jakie uciążliwe są ciągłe zmiany ciśnienia wody). W domu zastosowane 2 systemy wody - zwykły z wodą fltrowaną i drugi z wodą techniczną, niefiltrowaną (do spuszczania toalet, mycia podłóg, podlewania ogrodu itp. - oszczędza to filtry). Na działce pozostawiono starą studnię kopaną, wraz ze starym hydroforem (działa, na czarną godzinę). Możliwość podłączenia starej studni pod cały dom lub tylko pod wodę techniczną (np. by utrzymać system w sprawności). Pralki i zmywarka mają podprowadzoną wodę zimną i ciepłą, by nie grzać wody prądem.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków składa się ze zbiornika odpływowego 4m3 (obliczeniowo wystarczyłby 3m3), izolowanego od gruntu poletka z oczyszczaniem korzeniowym (prawie 30m2, wystarczyłoby ok 20m2) oraz ponad 20m drenażu rozprowadzającego (dodatkowy, niewymagany etap oczyszczania). Poza wywozem części stałych ze zbiornika raz na kilka lat (teoretycznie co roku, ale wtedy jest ledwie co na dnie), oczyszczalnia jest bezzapachowa, bezobsługowa i niknie na działce (żaden nasz gość jej nie znalazł).

Izolacja termiczna domu była priorytetem (ściany fundamentowe: 12cm styroduru, ściany 20 cm styropianu grafitowego, dach 38cm wełny mineralnej), dzięki niej sezon grzewczy jest bardzo krótki - w październiku kontrolne sprawdzenie systemu i grzanie od czasu do czasu, od listopada pompa ciepła chodzi non stop zwykle do połowy lutego (obecnie już nie), zależnie od pogody (żona musi mieć w domu 23 st.C). W marcu trzeba już okresowo wyłączać ogrzewanie, bo jest za gorąco. Dom zwrócony na południe (jedna ściana na południowy wschód, druga na południowy zachód i to są jedyne ściany z oknami), czerpie wiele ciepła ze Słońca. Bardzo duża bezwładność cieplna budynku powoduje niewielkie wahania temperatury wewnątrz. 2-3 dni dużego spadku temperatury zewnętrznej lub WYŁĄCZENIE OGRZEWANIA PRZY STAŁEJ TEMPERATURZE NIE POWODUJE WIĘKSZEJ ZMIANY KOMFORTU CIEPLNEGO WEWNĄTRZ.

W sezonie grzewczym dom pobiera duże ilości ciepła z gruntu. Gruntowy, rurowy wymiennik ciepła (GWC) ma ok. 120m długości i zakopany jest na głębokości 160cm. Zimą daje powietrze o temperaturze ok 10 st. C (niezależnie od mrozów!), wczesną wiosną spada do ok. 5 st. C, ale wtedy często używana jest już czerpnia ścienna, bo na dworze jest cieplej. Wymiennik jest przewymiarowany i nawet długie mrozy nie robią na nim wrażenia. Latem daje ok. 12 st. C, późnym latem rośnie do ok. 15 st. C, co wystarczy do przyjemnego klimatyzowania pomieszczeń. Odpływ skroplin jest na poziom gruntu (działka ma spadek). Wymiennik ułożony jest w układzie Tichelmana a średnica rur to 250mm (dopływ) i 200mm po rozgałęzieniu. Wymiennik nie daje żadnych zauważalnych oporów przepływu dla rekuperatora (choć ten ma możliwość kompensacji ich, to nie ma potrzeby z niej korzystać).

Rekuperator "Bartosz" (wg mnie najlepszy na rynku) zimą podnosi temperaturę powietrza z wymiennika do ok. 16 st. C i pompuje do pomieszczeń. W systemie zastosowania jest nagrzewnica powietrza (zasilana wodą z pompy ciepła), więc można stosować ogrzewanie nadmuchowe, które ma mniejszą bezwładność niż ogrzewanie podłogowe. Rekuperator automatycznie steruje czerpniami powietrza i bypassem, i wybiera optymalne ustawienia dla grzania zimą i chłodzenia budynku latem. Komfort mieszkania w domu z wentylacją mechaniczną jest zaskoczeniem dla osób, które się z tym nie spotkały. Poza komfortem cieplnym (zimą nie ciągnie po nogach, albo od okien, latem przyjemny chłód), osiągamy ograniczenie nieprzyjemnych zapachów (z gotowania czy z toalet, gdzie wyciąg podłączony jest bezpośrednio do muszli ustępowych), ograniczenie ilości kurzu w domu (powietrze jest filtrowane), niską wilgotność (pranie schnie błyskawicznie, nawet jedzenie wysycha a nie pleśnieje) oraz brak owadów (poza tymi, które sami wpuścimy przez drzwi).

Ogrzewanie CWU i domu, a w zasadzie dogrzewanie po wstępnym ogrzaniu powietrza przez GWC i rekuperator oraz Słońce, zapewnione jest przez powietrzną pompę ciepła o mocy elektrycznej 700W (słownie: siedemset). Pompa ta może pracować całą zimę dzięki temu, że pobiera ciepłe powietrze wylotowe z rekuperatora, a resztę z oddzielnego gruntowego wymiennika ciepła (śr. 200mm, długości ponad 40m). Kuchnia z jadalnią, sypialnia i dolna łazienka mają ogrzewanie podłogowe (w górnej jest grzejnik), ułożone pod 15cm betonu + wylewka, co daje olbrzymią bezwładność cieplną. Pozostałe pomieszczenia ogrzewane są nadmuchowo lub przez ciepło przekazywane z innych pomieszczeń. Stosowanie systemu ogrzewania, który wytrzymuje temperatury zewnętrzne rzędu -20 st. C, jest bezcelowe, gdyż taki system jest przewymiarowany (kosztowny) i przez większość czasu (czasem cały sezon) pracuje na ułamek mocy (czyli nieekonomicznie). Zastosowałem system, który całą zimę pracuje na 100% mocy. Okresowe spadki temperatur zewnętrznych zaspokajane są bezwładnością systemu a dłuższe (raz na kilka lat) trzeba zaspokoić dogrzewaniem elektrycznym (niewielkim, specjalnie musiałem kupić mały olejak, bo zwykły miał za dużą moc) lub pogodzić się z tym, że nie będziemy mieli 23 st. C.

Jak widać w dom zostało włożone mnóstwo przemyśleń i myśli technicznej (jestem inżynierem z wykształcenia). Budowałem ten dom dla siebie i swojej rodziny. Niestety nieoczekiwana sytuacja rodzinna zmusza mnie do powrotu w rodzinne strony blisko rodziców/dziadków. Cena jest znacznie poniżej kosztów zakupu i materiałów budowlanych włożonych w dom.

No i jeszcze najważniejsza informacja:

PRZED DOMEM CODZIENNIE SĄ SARNY I BAŻANTY !!! :)

  • Gnojnik Wisowa, powiat brzeski
  • Na sprzedaż dom wolnostojący o powierzchni 160 m², 6 pokoi, wybudowany w 2010 roku
  • Działka 15600 m² (1.56 ha)
  • Budynek z poddaszem użytkowym, w stanie do wykończenia, z aneksem kuchennym
  • Piwnica, wiata, ogrzewanie pompa ciepła
  • Materiał budowy: pustak, dach: blachodachówka, okna plastikowe
  • Dojazd: asfalt, ogrodzenie: bez ogrodzenia
  • Media: woda, oczyszczalnia przydomowa, prąd, gaz nieprzyłączony
  • Wyposażenie: internet, klimatyzacja, pralka, lodówka, kuchenka, piekarnik, zmywarka, mikrofalówka
ponad miesiąc temu
8
dom wolnostojący Gosprzydowa

Gosprzydowa Dom na sprzedaż

170 Bez pośrednika
600 000
3 529 zł / m²
ponad miesiąc temu
8
dom wolnostojący Gosprzydowa

Gosprzydowa Dom na sprzedaż

100 Bez pośrednika
500 000
5 000 zł / m²
ponad miesiąc temu
7
dom wolnostojący Uszew

Uszew Dom na sprzedaż

200 Bez pośrednika
700 000
3 500 zł / m²
ponad miesiąc temu
8
dom wolnostojący Biesiadki

Biesiadki Dom na sprzedaż

130 Bez pośrednika
750 000
5 769 zł / m²
ponad miesiąc temu
18
dom wolnostojący, 3 pokoje Dąbrówka Morska

Dąbrówka Morska Dom na sprzedaż

100 3 pokoje Bez pośrednika
610 000
6 100 zł / m²
ponad miesiąc temu
16
dom wolnostojący, 5 pokoi Doły

Doły Dom na sprzedaż

172 5 pokoi
550 000
3 198 zł / m²