Żarki
ul. Janusza Kusocińskiego
działka budowlana na sprzedaż Bez pośrednika

Działka budowlana Żarki, ul. Janusza Kusocińskiego
Cena
200 000
Powierzchnia
1120 m²
Cena za m²
179
Żarki · 200 000 zł

Ogłoszenie właściciela - bez pośredników

Działka budowlana Żarki, ul. Janusza Kusocińskiego. Zdjęcie 1
Działka budowlana Żarki, ul. Janusza Kusocińskiego. Zdjęcie 1

Bez pośrednika. Oszczędzasz 6 000 zł na prowizji pośrednika!

Dzień dobry,

oferuję na sprzedaż działkę budowlaną położoną w miejscowości Żarki, powiat Myszkowski.

Osiedle sportowców ul. Janusza Kusocińskiego - najładniejsze osiedle w Żarkach.
Na osiedlu sklepy spożywcze, szkoła podstawowa 1km, liceum 2.4km

Powierzchnia: 1120m2 0.1120 ha
Wymiary: szer. 25m dł. 45m
Nr działki: 1623/67
Media: prąd - przy działce, woda, gaz, kanalizacja - w drugiej lini zabudowy
Dojazd: droga asfaltowa, częściowo polna
Teren: równy, płaski, suchy, porośnięty sosnami.
Księga wieczysta bez żadnych obciążeń.

Żarki Twoje Miejsce na Jurze

Żarki to gmina położona w malowniczym i bogato rzeźbionym krajobrazie jurajskim, w północnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren gmina została włączona do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. W falisto - pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne, niektóre o zaskakujących nazwach np. Wampirek w Czatachowie, czy Sroga Skała w Zaborzu.

Miasto Żarki jest siedzibą gminy, która zajmuje powierzchnię 100,67 km2, co stanowi 0,83 % powierzchni województwa śląskiego. W mieście i dziesięciu sołectwach mieszka 8100 osób. Pierwsze wzmianki o miejscowościach leżących w obrębie gminy pochodzą z lat 1325-1327. Miasto ma ciekawą historię związaną z nazwiskami właścicieli: Myszkowskich, Korycińskich, Męcińskich, Steinkellerów. W gminie znajduje się 10 sołectw: Jaworznik, Jaroszów, Kotowice, Zawada, Czatachowa, Suliszowice, Wysoka Lelowska, Przybynów, Ostrów, Zaborze.

Żarki słyną z maryjnego sanktuarium z przepiękną figurką Matki Bożej Leśniowskiej – Patronką Rodzin oraz najlepiej zachowanych judaików w regionie częstochowskim ujętych w Szlaku Kultury Żydowskiej. Miasto rozwój zawdzięcza kupcom i rzemieślnikom. Przywilej organizowania jarmarków żarczanie otrzymali przed 450 laty, do dzisiaj targowisko miejskie jest wizytówką gospodarczą miasta. Zakłady rzemieślnicze zastąpiły nowoczesne firmy rodzinne. Szczególnie piękne i ekologicznie nieskażone są okolice Suliszowic, Czatachowy, Przewodziszowice, Zaborza, Ostrowa. Ciekawostką jest Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych w miejscowościach Ostrów, Przybynów, Zaborze. Aby zobaczyć jeden z najbardziej urokliwych fragmentów Jury należy się wybrać na wzgórze Laskowiec w Żarkach, przy drodze w kierunku Jaworznika. Tu bowiem najlepiej widać jeden z cudów natury – jurajską kuestę. Na wzgórzu znajdują się ruiny kościoła św. Stanisława z XVIII w., którego społecznym opiekunem jest żarczanin Wojciech Mszyca. Ciekawostka jest umieszczenia obok ruin jurajskich zegarów słonecznych, które odmierzają czas dla Żarek, Nowego Jorku i Tokio. Nieopodal Laskowca znajduje się “Babka” - długowieczna lipa drobnolistna, którą w 1954 r. wpisano na listę pomników przyrody. Miała wówczas 18 m wysokości i ok. 4,5 m w obwodzie. Liczy ponad 500 lat. O tej lipie krążą różne podania. Jedno z nich głosi, iż król Jan III Sobieski jadąc z wojskiem pod Wiedeń w 1683 r., wybrał miejsce na postój i odpoczynek pod rozłożystymi konarami ”Babki”.Turyści koniecznie powinni odwiedzić pustelnię p.w. Ducha Świętego w Czatachowie. Najbardziej okazałą budowlą jest wymurowany z kamienia jurajskiego kościół z wieżą, wybrukowanym dziedzińcem i bramą posadowiony na wysokości ponad 400 metrów. Wzniesiony na przełomie wieków XX i XXI wysiłkiem kilku mężczyzn – pustelników, którzy w 1992 roku osiedlili się w Czatachowie.

Gmina Żarki oferuje możliwości wypoczynku dla turystów o różnych zainteresowaniach, szlaki piesze i rowerowe sprzyja rozwojowi turystyki, a bogata przeszłość jurajskiego miasteczka sprawia, iż pobyt w gminie może się okazać niezwykle interesującym. Bliskość szlaków komunikacyjnych, rowerowych i pieszych zachęca do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, gorąco polecamy spróbować chleb tatarczuch i żareckie obwarzanki odpustowe.Przez Żarki przebiegają dogodne połączenia drogowe w kierunku Kielc, Częstochowy, Katowic i Opola. Gmina Żarki jest położona w odległości 53 km od Katowic i 39 km od Częstochowy.

  • ul. Janusza Kusocińskiego, Żarki, powiat myszkowski
  • Na sprzedaż działka budowlana o powierzchni 1120 m².
  • Szerokość: 25 m
  • Media: kanalizacja
  • Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
  • Oferta dodana ponad miesiąc temu i zaktualizowana 5 dni temu
Wróć
Największa baza ogłoszeń bez pośredników
Zarejestruj się, aby przejść dalej
lub

Kontynuując akceptujesz
Regulamin i Politykę prywatności

Masz już konto na adresowo.pl?
Zaloguj się

Mamy dla Ciebie kredyt hipoteczny z niską ratą! Chcesz poznać szczegóły?

Kontakt z ekspertem Lendi:
- Ekspert sprawdzi Twoją zdolność kredytową, porówna oferty banków i pomoże w formalnościach.
- Do tej pory eksperci Lendi pozyskali kredyty hipoteczne na zakup 40 tys. nieruchomości.
- Otrzymasz dokładnie takie same warunki kredytu jak bezpośrednio w banku, a zyskasz bezpłatnie pomoc w porównaniu ofert wielu banków.





Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu świadczenia usług pośrednictwa finansowego przez Lendi Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Zgoda może być wycofana w każdym czasie.