Ogłoszenie usunięte

Kruklin

działka rekreacyjna na sprzedaż Bez pośrednika

Kruklin · 590 000 zł

Ogłoszenie właściciela - bez pośredników

Działka rekreacyjna Kruklin. Zdjęcie 1
Działka rekreacyjna Kruklin. Zdjęcie 1

Bez pośrednika. Oszczędzasz 17 700 zł na prowizji pośrednika!

Na sprzedaż kompleks działek rekreacyjnych oraz działka rekreacyjno-budowlana.
Działki rekreacyjne:
251/45 -3.398m2, oznaczenie w MPZP: RLP, ZE
251/44 -3.131m2, oznaczenie w MPZP: RLP, ZE
251/43 -3.132m2, oznaczenie w MPZP: RLP, ZE
251/42- 3.131m2, oznaczenie w MPZP: RLP, RL, ZE
251/41 -3.133m2,oznaczenie w MPZP: RLP, RL, ZE
251/40- 3.132m2,oznaczenie w MPZP: RLP, RL, ZE
251/39- 5.000m2,oznaczenie w MPZP: RLP, RL, ZE
Działka rekreacyjno-budowlana:
251/22-1.467m2, oznaczenie w MPZP: UTL
Łączna powierzchnia działek: 2.5525 ha

Działki położone bezpośrednio nad jez. Kruklin z własną linią brzegową/długa droga przez trzcinę ale geodezyjnie działki graniczą z wodą/. Zjazd do działek jest bezpośrednio z drogi. Media: energia elektryczna, woda, kanalizacja w drodze. Działki w całości można potraktować inwestycyjnie.
Działki objęte są planem zagospodarowania przestrzennego.
Część działek rekreacyjnych określono na mapie jako:
RL- tereny istniejących zadrzewień.W obszarach RL należy zachować istniejący drzewostan
i ograniczyć do minimum ingerencję w procesy naturalnej sukcesji/teren jest niezalesiony jest to w większości twarda łąka/Obszary oznaczone jako RL można wykorzystać na np: pole namiotowe, campingowe, caravaningowe, domy mobilne itp niezwiązane z gruntem obiekty. 
Część jako ZE- teren projektowanego użytku ekologicznego.W obszarach ZE nakazuje się nieingerencję z procesy naturalnej sukcesji.Tego typu obiekty nie powinny być przekształcane w celach użytkowych, lecz chronione jako użytki ekologiczne.Co nie znaczy że nie można nic zmieniać.Użytki ekologiczne – „zasługujące na ochronę pozostałości ekosystemów mających znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej – naturalne zbiorniki wodne, śródpolne i śródleśne oczka wodne, kępy drzew i krzewów, bagna, torfowiska, wydmy, płaty nieużytkowanej roślinności, starorzecza, wychodnie skalne, skarpy, kamieńce, siedliska przyrodnicze oraz stanowiska rzadkich lub chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów, ich ostoje oraz miejsca rozmnażania lub miejsca sezonowego przebywania.” (Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody art. 42). Zgodnie z tym zapisem ingerencja
 w tę część działki jest dość ograniczona.
Część jako RLP czyli tereny przeznaczone do ewentualnego zalesienia- w chwili obecnej
w większości twarda łąka i kilka brzóz szlachetnych.
Obszary RLP można ale nie trzeba zalesić, stosując strukturę gatunkową zbliżoną
do naturalnej.
Działkę rekreacyjno-budowlaną określono na mapie jako:
Działka 251/22 to obszar oznaczony symbolem UTL- tereny projektowanej indywidualnej zabudowy letniskowo -rekreacyjnej
W obszarach UTL obowiązują następujące ustalenia:
a) Podział geodezyjny zgodny z rysunkiem planu
b) Na pojedynczej działce geodezyjnej dopuszcza się lokalizację tylko jednego budynku, umożliwiającego realizację funkcji mieszkalnej, gospodarczo-magazynowej i garażowej.
c) Lico budynku należy projektować równolegle do nieprzekraczalnej granicy zabudowy
d) Powierzchnia zabudowy, rozumiana jako rzut budynku, musi zawierać się w granicach
 od 60 do 120 m2, co pozwala wybudować dom o powierzchni do 360 m2.
e) Wysokość budynku od poziomu terenu nie może przekraczać 7m.
f)  Maksymalna ilość kondygnacji: 2, w tym poddasze użytkowe.
g) Główne połacie dachowe muszą być pochylone pod kątem 40 - 45°.
h) Pokrycie dachów należy wykonywać z dachówki ceramicznej lub jej imitacji w kolorze czerwono-ceglastym; dopuszcza się również pokrycie z blachy w kolorze ceglasto­ czerwonym, gontu lub strzechy.
i)  Elewacje budynków należy wykonać z czerwonej cegły lub drewna.
j)  Poza budynkiem, na działkach budowlanych dopuszcza się lokalizację nietrwałych obiektów malej architektury, z wyjątkiem obiektów kubaturowych. Obiekty te mogą być wykonywane z drewna, nie otynkowanej czerwonej cegły i kamienia.
k) Wysokość ogrodzeń, w tym bram wjazdowych, musi się zawierać w granicach od 1,15 m do 1,3 m. Ażurowe połacie ogrodzeń należy wykonywać z drewna a bram wjazdowych –
z drewna lub metalu.
I) Zaleca się  wprowadzanie na działkach zieleni wysokiej.
1. W części obszaru znajdującego się w strefie ochronnej Jeziora Kruklin obowiązują zasady zagospodarowania stref ochronnych zawarte w Rozporządzeniu Wojewody Suwalskiego nr 82/98 poz. 194 z dnia 15 czerwca 1998 r. Ponadto, w strefie ochronnej jeziora nakazuje się, utrzymywanie murawy trawiastej na powierzchni obejmującej co najmniej 80% strefy.
Cicha i spokojna okolica. Nieopodal przepiękne lasy. Jezioro Kruklin to niezwykle malowniczy, rozciągający się z północy na południe akwen o powierzchni 360 ha. Posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową, tworzącą liczne zatoki i półwyspy. Na powierzchni jeziora znajduje się 5 wysp, które łącznie zajmują około 5,6 ha. Zbiornik jest miejscem przepływu rzeki Górna Sapina, która biegnie od jeziora Żywieckiego aż do jeziora Sumówka. Brzeg jest bardzo łagodny i w ogromnej części płaski. Jezioro Kruklin posiada bardzo zróżnicowane otoczenie. Dzięki temu, że znajduje się tu dużo zatok i półwyspów, a także liczne płycizny
z gęstymi trzcinami, swoje schronienie ma tu wiele gatunków ryb. Jest to także miejsce o niezwykłej historii, ponieważ na dnie odkryto pozostałości po zatopionym lesie sosnowym, którego szczątki pochodzą aż sprzed 11 tysięcy lat. W bezpośredniej okolicy znajduje się hotel “Mazurskie Siedlisko Kruklin ”.
Obiekt ten oferuje indywidualnie urządzone pokoje, stajnię oraz staw z pomostem do łowienia ryb i wyspą. Elegancka restauracja serwuje tradycyjne dania z karty a bar oferuje szeroki wybór napojów. Zjazd
do działki jest bezpośrednio z drogi. Do działek przylega kilka domów. Plan zabudowy działki budowlanej przewiduje budowę domu o pow. zabudowy do 120 m2 wys 7 m z dachem 2 spadowym i poddaszem użytkowym co pozwala na „wyciśnięcie”360 m2 PUM. Dom może pełnić funkcje mieszkalne letniskowe rekreacyjne lub jako baza turystyczna, albo budynek dla obsługi np pola biwakowego. Tereny zalesione i łąki można wykorzystać zatem np: pole namiotowe, campingowe itp. Działki w całości można potraktować inwestycyjnie wykopać staw wybudować pomost itp itd i sprzedać. Można tez przeliczyć je na ha przeliczeniowy i ubezpieczyć się w KRUS. Reasumując Jest to najniższa cena za działki na Mazurach w okolicy jez. Kruklin i gwarantuje w przypadku sprzedaży po kawałku zysk, a póki co dobrą lokatę. Działka znajduję się w odległości około 11,8 km od Giżycka - serca Mazurz licznymi atrakcjami w pobliżu: -Most obrotowy na Kanale Łuczańskim z XIX w., jeden z dwóch tego typu mostów w Europie.-Krzyż Brunona- wzniesiony w 1910 r. przez mieszkańców Giżycka żeliwny krzyż upamiętniający prawdopodobne miejsce męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu na wzgórzu nad Niegocinem.-Twierdza Boyen- twierdza w kształcie gwiazdy, będąca ważnym obiektem strategicznym. Zbudowana w latach 1844–1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV, została przygotowana dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy. Wzniesiona została na obszarze Prus Wschodnich, liczącym ok. 100 ha i była głównym ogniwem w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Do twierdzy prowadzą dwie drogi od strony Giżycka i Kętrzyna, i cztery bramy wjazdowe: Giżycka, Kętrzyńska, Wodna (pomocnicza; wyposażona w podnoszony most zwodzony), Prochowa (pomocnicza; sąsiadująca z dzisiejszym amfiteatrem).-Zamek Krzyżacki - został zbudowany przez zakon krzyżacki około połowy XIV, położony w przesmyku jezior: Niegocin i Kisajno, nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki. Obecnie użytkowany jako jeden z budynków hotelu St. Bruno.- Wilczy Szaniec – w odległości ok.45 km od Kruklina znajduje się miejscowość Gierłoż, a w niej Kwatera główna Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych w latach 1941–1944 w lesie gierłoskim, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż i 8 km na wschód
od Kętrzyna. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR.

Cena za wszystkie działki 590 000 zł, przy sprzedaży działki 251/22 obowiązuję podatek VAT 23%, a przy sprzedaży pozostałych części nieruchomości VAT nie występuje.
Zapraszam do kontaktu
 

  • Kruklin, gmina Giżycko, powiat giżycki
  • Na sprzedaż działka rekreacyjna o powierzchni 25525 m² (2.55 ha).
  • Długość: 16 m, szerokość: 120 m
  • Dojazd: utwardzony, ogrodzenie: bez ogrodzenia
  • Media: woda, kanalizacja, prąd
  • Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
  • Oferta dodana ponad miesiąc temu