Ogłoszenie usunięte

Ogorzelnik

działka na sprzedaż Bez pośrednika

Ogorzelnik · 140 400 zł

Ogłoszenie właściciela - bez pośredników

Działka Ogorzelnik. Zdjęcie 1
Działka Ogorzelnik. Zdjęcie 1

Bez pośrednika. Oszczędzasz 4 200 zł na prowizji pośrednika!

OFERTA dotyczy sprzedaży dwóch działek o łącznej powierzchni 3551 m2.
SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW.

Nieruchomość składa się:
1) z działki budowlanej o numerze 240903_2.0015.166 o powierzchni 2488 m2 zabudowanej budyneczkiem mieszkalnym 35m2 do remontu lub wyburzenia i niedokończonym garażem.
Działka położona jest w centrum wsi przy drodze gminnej (asfaltowej) z dostępem do wszystkich mediów. Adres nieruchomości: Ogorzelnik 12 gm. Niegowa.
2) działki leśnej o powierzchni 1063 m2 położonej na terenie wsi Ogorzelnik w niewielkim oddaleniu od działki nr. 1 (166) Nr. 240903_2.0015.54 ( las)
CENA ( za całość) 140.400 zł

Mapy Geoportal:
240903_2.0015.166
240903_2.0015.54 ( las)

Dla nieruchomości założono Księgę Wieczystą; nieruchomość nie posiada obciążeń hipotecznych; dz. III i IV wolny od wpisów.
Położenie przy drodze gminnej, asfaltowej Niegowa-Bobolice-Mirów ( m.in. brak problemów z odśnieżaniem )
Brak dodatkowych zdjęć

ZAPRASZAM DO ZAKUPU.

WIEŚ OGORZELNIK
Wieś założona została w średniowieczu na prawie polskim i początkowo była własnością królewską, a później wsią szlachecką.
W XIV wieku miejscowość podlegała właścicielom pobliskiego zamku w Bobolicach. W 1394 król polski Władysław Jagiełło na prośbę Andrzeja właściciela Bobolic przenosi jego dobra: Zdów, Ogorzelnik, folwark Lgota, Tomiszowice, Niegowę, Wysoką, Tarnowę z prawa polskiego na prawo magdeburskie.
Po rozbiorach Polski miejscowość znalazła się w zaborze rosyjskim i leżała w Królestwie Polskim. W XIX-wiecznym Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego wymieniona jest jako wieś włościańska, czyli należąca w całości do chłopów, leżąca w powiecie będzińskim w gminie i parafii Niegowa w guberni piotrkowskiej. W 1827 w miejscowości znajdowało się 26 domów zamieszkanych przez 126 mieszkańców.
Dzisiaj Ogorzelnik jest Sołectwem w gm. Niegowa. Posiada ok. 230 mieszkańców. Charakteryzuje się b.dobrym położeniem turystycznym. Atrakcje w okolicy to Zamek Królewski w Bobolicach 3km, ruiny zamku w Mirowie 4,2km, Strażnica Łutowiec 7,5km, XV-wieczny kosciół w Niegowie 3,3km i wiele innych.
Szlaki rowerowe:
1. Bobolice – Mirów - Łutowiec- Moczydło – Niegowa – Ogorzelnik – Bobolice – długość 13,8 km
2. Mirów – Żarki – Przewodziszowice - Czatachowa – Złoty Potok, Przewodziszowice – Czatachowa – Trzebniów- Ostrężnik, Trzebniów – Brzeziny – długosc trasy ok. 22 km

GMINA NIEGOWA.

Gmina Niegowa położona jest na terenie Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych na południowy wschód od Częstochowy, w dorzeczu Pilicy i Warty. Jest jednym z piękniejszych terenów Jury Krakowsko – Częstochowskiej, nic więc dziwnego, że spory jej obszar włączono w skład Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Pagórkowaty teren nie tylko dodaje uroku sielskim krajobrazom, ale też stanowi poważny problem w rolniczym użytkowaniu tych ziem, nic więc dziwnego, że przed laty teren gminy zaliczano do obszarów „górskich”. Krajobraz okołoniegowskich wiosek urozmaicony jest lasami, wapiennymi skałami i górującymi nad okolicą średniowiecznymi fortecami. Przez teren gminy biegnie kilka szlaków turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Malownicze tereny, niepowtarzalne jurajskie krajobrazy, czyste powietrze i spokój dają możliwość prawdziwego wypoczynku i rekreacji. Można tu uprawiać turystykę pieszą i rowerową. Okolice Niegowy charakteryzują się wzniesieniami i głębokimi jarami, różnica wysokości dochodzi czasami do 90m. Ukształtowanie terenu pozwala zimą na uprawianie narciarstwa i saneczkarstwa. Atrakcyjne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności zachęcają do wędrówek i spacerów. Skałki i groty przyciągają wspinaczy i speleologów. Koneserom polecamy wyprawy do jaskiń Księdza Borka, Szczeliny Piętrowej, Kamiennego Gradu, Trzebniowskiej, Wiernej, Wiercicy, Ludwinowskjej, Suchej, jaskini w Sokolnikach, Gliwickiej Studni i innych. Jedną z ciekawszych grup ostańców wapiennych są Skały Mirowskie, z bardzo dobrymi warunkami do uprawiania wspinaczki.
Typowym dla gminy jest mozaikowy rozkład różnych biotypów, od suchych i ciepłych, do wilgotnych i chłodnych zalesionych terenów otwartych. Dzięki różnorodności środowisk występuje tutaj duże bogactwo flory i fauny, które świadczy o unikalnym charakterze świata roślinnego i zwierzęcego tych terenów.
Najbardziej godne uwagi są ruiny średniowiecznych zamków obronnych w Mirowie i Bobolicach, które są położone na południe od Niegowy, oddalone są od siebie o 1,5 km. Należą do najpiękniejszych na szlaku Orlich Gniazd. Na temat zamków istnieje wiele legend. Ponoć łączył je podziemny korytarz. Warta zwiedzenia jest również strażnica w Łutowcu. Ponadto czternastowieczny kościół pod wezwaniem św. Mikołaja w Niegowie, a także Mirowska Góra z jaskinią Kamiennego Gradu i Szczeliną Piętrową w Mirowie, grzędy skalne między zamkami w Mirowie i Bobolicach.
Przez teren gminy przechodzą szlaki turystyczne; czerwony – Szlak Orlich Gniazd, niebieski – Szlak Warowni Jurajskich, żółty – Zamonitu

  • Ogorzelnik, gmina Niegowa, powiat myszkowski
  • Na sprzedaż działka o powierzchni 3551 m².
  • Dojazd: asfalt
  • Media: woda
  • Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
  • Oferta dodana ponad miesiąc temu