Szukaj Dodaj

Klocek, Klocek - dom wolnostojący · 7 pokoi · 240 m²

599 000 zł
2496 zł / m²
Rata kredytu wynosi 1 970 zł miesięcznie.
Największy serwis ogłoszeń bez pośredników
Zarejestruj się aby zobaczyć dane ogłoszenia
lub
Rejestrując się akceptujesz regulamin i politykę prywatności.
Nie spamujemy. Nie publikujemy na Facebooku.
Jeśli masz konto, zaloguj się.
599 000 zł 2496 zł / m²
Rata kredytu wynosi 1 970 zł miesięcznie.
  • Klocek, Klocek, gmina Tuchola, powiat tucholski
  • Dom wolnostojący o powierzchni 240 m², 7 pokoi, wybudowany w 1999 roku
  • Działka 4472 m²
  • Budynek z poddaszem użytkowym, w stanie do zamieszkania
  • Balkon, piwnica, garaż, ogrzewanie gazowe
  • Materiał budowy: pustak, dach: blachodachówka
  • Dojazd: asfalt
  • Media: woda, szambo, prąd
  • Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
Opis
Witamy,
mamy do sprzedania dom o pow. około 240m2+ zabudowane balkony oknami PCV. Dom znajduje się na działce o łącznej powierzchni: 4472m2. Dojazd do działki jest asfaltowy o bardzo małym natężeniu ruchu. Działka jest lekko pochyła w kierunku jeziora do którego przylega. Zabudowę działki dopełnia pięknie utrzymany ogród o dużej różnorodności roślin dużym grillem i piaskownicą dla dzieci, licznymi ławkami, huśtawką i ozdobami dopełniającymi piękno domu i okolicy. Działka ogrodzona. Dom ogrzewany gazem z butli znajdującej się w ziemi przed domem. Butla dzierżawiona od firmy Bałtyk Gaz. Drugim źródłem zasilania w ciepło jest kominek w salonie z płaszczem wodnym, który bez problemu jest wstanie sam zapewnić ciepło w budynku,  natomiast w słoneczne dni woda w instalacji (bojler) jest grzana przez trzy panele słoneczne na dach domu. Wszelkie instalacje: elektryczna, grzewcza, wodno-kanalizacyjna, alarmowa 100% sprawne. Budynek zasilany jest w własną wodę z studni przy pomocy pompy i hydroforu. Dom posiada okna drewniane w piwnicy natomiast reszta okien jest PCV, dom ocieplony styropianem, na dachu deski, papa a na to blachodachówka co gwarantuje solidność i energooszczędność budynku. Działka na której znajduje się dom ma wydaną decyzję o tym że budynek może służyć jako obiekt usługowo- handlowy. Nieczystości są odprowadzane do betonowego szamba. Budynek zamieszkany w 2000 roku, od kilku lat służy tylko dla nas jako dom do spędzania wakacji i ferii, jednocześnie gwarantujemy,  że dom jest suchy i w bardzo dobrym stanie, ponieważ przez całą zimę jest grzany piecem gazowym (faktury za gaz do wglądu). Na zewnątrz stoi wiata pełna drzewa, która wystarczy na całą zimę gdybyśmy zechcieli zimę opalać tylko kominkiem. Na poddaszu znajduje się w pełni sprawna SAUNA, 2-3 osobowa, a cały górny poziom można schłodzić latem 100% sprawną klimatyzacją zamontowaną na elewacji budynku. Posesja zamykana bramą automatyczną. Budynek gotowy do zamieszkania. Pomieszczenia w domu: Piwnica: garaż, kuchnia ''gospodarcza'' którą można dowolnie zagospodarować, dwa pokoje, łazienka, i mały schowek pod schodami. Parter: wiatrołap, hol, łazienka, kuchnia, salon, pokój i zabudowany balkon. Poddasze: trzy pokoje, łazienka wraz z SAUNĄ oraz zabudowany balkon, wejście na strych, na którym można chować pamiątki rodzinne lub po prostu graciarnia. Rozmieszczenie pomieszczeń widoczne na zdjęciach. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem telefonicznie.
 
Klocek to miejsce w którym panuje spokój ,wokół znajdują się jeziora,  kanał Brdy , lasy w których rośnie mnóstwo grzybów, jagód i jest to idealne miejsce dla osób aktywnie spędzających czas, piękne widoki, czyste powietrze, utwardzone drogi sprzyjają spacerowaniu czy jeździe na rowerze a w Kanale Brdy można pływać kajakami.
 
Co warto zobaczyć w okolicy wsi Klocek:
             Około 14 kilometrów od Czerska w kierunku Wdzyc znajduje się 17-hektarowy rezerwat Kręgi Kamienne. W lesie, na brzegu rzeki Wdy zobaczymy kamienne kręgi i ich fragmenty oraz ponad 20 kurhanów. Kręgi mają od 15 do 33 m średnicy, składają się z 16 do 29 kamieni wystających nad powierzchnię ziemi do 70 cm. Ich pochodzenie i przeznaczenie było przedmiotem badań archeologicznych, które wykazały, że jest to cmentarzysko z początków naszej ery.
            W najbliższej okolicy trzeba też odwiedzić skansen we Wdzydzach , . Skansen, a właściwie Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny - to rozległy teren, na którym ustawiono kilkadziesiąt obiektów architektury ludowej z rejonu Kaszub i Kociewia: chałupy i dworki, zagrody chłopskie, wiatraki, szkołę i kościół. Wnętrza niektórych budynków urządzono tak, że mamy wrażenie, jakby ich mieszkańcy wyszli tylko na chwilę. Na zwiedzanie warto poświęcić kilka godzin
           Szosą z Czerska dojeżdżamy do wsi Legbąd, za nią za mostem skręcamy w lewo, w las. Zielony szlak wiedzie wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy do Fojutowa. Tu warto obejrzeć unikatową budowlę hydrotechniczną - akwedukt z 1848 r., prowadzący wody Wielkiego Kanału Brdy nad płynącą w dolinie Czerską Strugą. Różnica wysokości pomiędzy lustrami przecinających się rzek wynosi dziewięć metrów. Jest to najdłuższa tego typu budowla w Polsce, pięknie odremontowana i utrzymana. Z myślą o turystach położono kładkę spacerową, umożliwiającą przejście "suchą nogą" pod kanałem Brdy.
           Dalej malowniczy, dobrze oznakowany szlak wiedzie wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy w kierunku miejscowości Rytel. Zbiegają się tu szlaki kajakowe: Szlak Brdy, Szlak Wielkiego Kanału Brdy oraz Szlak Kasztelański. Warto odwiedzić neobarokowy kościół z początku XX w., na przykościelnym cmentarzu znajduje się krzyż z ludową rzeźbą Chrystusa.
Z Rytla można trasą rowerową - lasami można dojechać do położonej z dala od ludzkich siedzib leśniczówki Żukowo i Lutom, sycąc się widokami i odgłosami lasu.
            Na kolejną rowerową  wycieczkę można pojechać z Klocka w  stronę Tucholi, by po kilku kilometrach skręcić w lewo, na oznaczony niebieskimi znakami szlak w kierunku osady leśnej Gołąbek. Miejscami zbliża się on do rzeki, co pozwala podziwiać malownicze meandry. Nad Brdą nietrudno dostrzec ślady działalności jej mieszkańców - na brzegu leżą pokaźne pnie powalone przez bobry.
            Docieramy do Gołąbka. W ciekawym parku dendrologicznym na trzech hektarach rośnie ok. 150 gatunków i odmian drzew i krzewów. Nieopodal wytyczono ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną Jelenia Wyspa, która rozpoczyna się i kończy obok nadleśnictwa. Jej trzyipółkilometrowa trasa ukazuje charakterystyczne dla Borów Tucholskich zbiorowiska roślinne - drzewostany sosnowe z domieszką świerka, rośliny torfowisk i bagien oraz zbiór drzew doborowych, o najlepszych cechach jakościowych, objętych specjalną ochroną.
            Z Gołąbka można wybrać się szosą w kierunku Tlenia. Droga jest przyjemna, bo otoczona lasami, a ruch samochodowy niewielki. We wsi Trzebciny urzeka nas śródleśnym położeniem jezioro Trzebcińskie. Jest tu plaża z pomostem, idealne miejsce na piknik, odpoczynek i  wygrzewanie  się w promieniach słońca. Następnie docieramy do Tlenia, miejscowości letniskowej u ujścia Prusiny do Wdy. Jest tu sporo ośrodków wczasowych, kempingi i stanica wodna oraz bar.  Nieopodal znajduje się rozlewisko Wdy zwane jeziorem Żurskim. Krzyżuje się tu wiele pieszych szlaków turystycznych, wiodą też tędy szlaki kajakowe na Wdzie.
            Niedaleko znajduje się wieś  Osie, jedna z większych w Borach Tucholskich, o długiej i bogatej historii (wzmiankowana w 1415 r.). Dawniej wiódł tędy trakt do Prus Książęcych, a w 1812 r. drogami obecnej gminy wojska francuskie pod wodzą Napoleona maszerowały na podbój Rosji. Pamiątką po tych wydarzeniach jest tzw. trakt napoleoński, którego fragmenty zachowały się w okolicach (obecnie zmodernizowany odcinek z Tucholi w kierunku Nowego).
             Następnie można pojechać  szosą ku wsiom Łążek i Łąski Piec, i dalej piaszczystymi, leśnymi duktami (przyda się  mapa i kompas). Droga nie jest łatwa, czasami koła rowerów grzęzną w głębokim piasku. Ale za to wokół cisza, spokój. W miejscowości  Biała skręcamy na prawo. Stąd już tylko dwa kilometry do "naszego" Klocka.
            Kolejna bardzo atrakcyjną i ciekawa trasa rowerowa wiedzie z Klocka   do niezbyt odległych rezerwatów: Jeziorek Kozich i Jeziora Zdręczno. Powstały w latach 80. ubiegłego wieku i obejmują zarastające jeziora i zespoły torfowisk. Rosną tu rzadkie, chronione rośliny wodne, żyją płazy i gady. Na nas szczególne wrażenie zrobiły Jeziorka Kozie z niezwykłymi pływającymi wyspami. Gruby kożuch bagiennej roślinności, fachowo zwanej mszarem, tworzy wyspy swobodnie unoszące się na wodzie. Porastają je gdzieniegdzie krzewy i sosnowe drzewka. Nawet słaby wiatr powoduje ich przemieszczanie się po tafli jeziora.
Następnie docieramy do osady Woziwoda. Podziwiać to można rosnące obok siedziby nadleśnictwa dęby, z których największy ma w obwodzie 620 cm.
            Później ruszamy ścieżką przyrodniczo-leśną przedstawiającą wybrane ciekawe fragmenty Borów Tucholskich. Biegnie m.in. przez rezerwat przyrody Dolina Brdy, gdzie rzeka tworzy liczne zakola. Na trasie wyznaczono 13 przystanków, każdy z tablicą informacyjną. W Woziwodzie znajduje się także ośrodek edukacji przyrodniczo-leśnej oraz zielona szkoła. W barze obok można coś zjeść na zadaszonym tarasie z widokiem na las.

W sieci:
  ,
 /
,
 
 
Trasy rowerowe:
-turystyczne/mapa/222/tucholski-park-krajobrazowy-polska-eko-kapio
-tucholskie-klocek
s://borytucholskie.net/co-warto-zobaczyc/
trasa kajakowa;
-turystyczne/mapa/345/brda-cz-poludniowa-polska-galileos
 
Ciekawe miejsca w  okolicy Klocek:
Akwedukt w Fojutowie - zabytek hydrotechniczny z XIX w.
Rezerwat "Kamienne Kręgi" w Odrach
Rezerwat " Cisy nad Czerską Strugą" - stary, naturalny las cisowy oraz "Cisy Staropolskie"
Rezerwat "Jeziorka Kozie" - pływające wyspy
Średniowieczny Gród w Raciążu
Uroczysko "Piekiełko" w miejscowości Świt
Klasztor Cystersów w Koronowie
Miasteczko Tuchola - jedna z najstarszych osad ludzkich w Polsce a zarazem stolica Borów Tucholskich
 
Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz obejrzenia działki z domem.
Ogłoszenie dodane ponad tydzień temu
Zadzwoń do właściciela
Tel. 500 ... ...
Klocek, Klocek Poland
Klocek, Klocek
Wycentruj na nieruchomości
Mamy dla Ciebie kredyt hipoteczny z niską ratą!
Tylko 411 zł miesięcznie za każde 100 tys. zł kredytu.

Chcesz poznać szczegóły?

Klauzula informacyjna NOTUS Finanse S.A. o ochronie danych osobowych

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o tych plikach oraz o zasadach przetwarzania przez nas danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności. Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.