Szukaj Dodaj

 Garbno, Garbno 10 - dworek · 700 m²

5 500 000 zł
7857 zł / m²
Największy serwis ogłoszeń bez pośredników
Zdjęcia i numery telefonów widoczne są po rejestracji
lub
Rejestrując się akceptujesz regulamin.
Nie spamujemy. Nie publikujemy na Facebooku.
Jeśli masz konto, zaloguj się.
5 500 000 zł 7857 zł / m² Jakie będą raty kredytu dla tej nieruchomości?
  • Garbno 10, Garbno, gmina Korsze, powiat kętrzyński
  • Dworek o powierzchni 700 m²
  • Działka 110000 m²
  • Budynek w stanie do remontu
  • Media: woda, prąd
  • Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela
Posiadłość na sprzedaż
Właściciel oferuje na sprzedaż niezadłużoną posiadłość Garbno, składającą się z dworku w stylu klasycystycznym o powierzchni 700m2 plus mieszkalne poddasza do adaptacji, 7 budynków folwarcznych o łącznej powierzchni 10000m2 i gruntów o powierzchni 11ha.
Ponadto istnieje możliwość odbudowania trzech budynków i uzyskania dodatkowo powierzchni 5000m2.
Dworek jest zamieszkany, ale wymaga remontu. Budynki gospodarcze nadają się do remontu i adaptacji . W stanie obecnym całość mogłaby nadal funkcjonować jako gospodarstwo rolno - hodowlane z rezydencją.
W otoczeniu dworsko-folwarcznym znajdują się: park o powierzchni 1ha, strumyk, wysepka, stary sad, łąki, staw i granicząca rzeka Guber - bardzo zróżnicowany i malowniczy teren. Układ budynków jest bardzo spójny.
300 m od posiadłości znajduje się dziki wąwóz z trzema stawami, w pobliżu stanowiska archeologiczne. Okolica jest cicha i spokojna.
Wiecej : link >- ZDJĘCIA
Wiecej : link >- FILM
W latach 1880-1911 w dworku zamieszkiwała Elisabet BOEHM - niemiecka pisarka, feministka, prekursorka ruchu Kół Gospodyń Wiejskich, który zainicjowała w 1898r podstawowym celem było kształcenie i wymiana doświadczeń kobiet wiejskich. Zajmowało się ono także dystrybucją produktów spożywczych wytwarzanych na wsi, sygnowanych znakiem pszczoły. Za swoją działalność E. Boehm jako pierwsza kobieta na terenie Niemiec, została wyróżniona złotym łańcuchem Uniwersytetu w Królewcu/Konigsberg i otrzymała tytuł honorowego obywatela tego miasta. Z czasem idea tego typu stowarzyszeń rozszerzyła się na Europę i Amerykę Północną
Więcej ; >Link-
Ze względu na atrakcyjność nieruchomości, zwartą zabudowę oraz położenie w turystycznym regionie Mazur - regionie o dużym potencjale rozwoju, Dworek Garbno wraz z otaczającym folwarkiem może być zaadaptowany i wykorzystany na wiele sposobów. Przebudowując oraz dostosowując dworek wraz z folwarkiem do użytku mieszkalnego lub rekreacyjnego można przywrócić mu charakter i atmosferę z początków XX wieku.
Więcej ; link >- WIZUALIZACJE - projekty na bazie istniejących budynków
Kompleks budynków może służyć jako:
-zespół hotelowo-rekreacyjny;
- luksusowy dom spokojnej starości z pełną opieką medyczno-pielęgniarską na miejscu;
- ośrodek jazdy konnej;
- zespół apartamentów rezydencyjnych;
itp.
Na stronie link >- więcej szczegółów - opis nieruchomości, możliwości biznesowe, możliwości adaptacji, aktualne zdjęcia, symulacje - projekty graficzne stworzone na bazie istniejących budynków oraz historia posiadłości. 
Ogłoszenie dodane ponad tydzień temu
Zadzwoń do właściciela
Tel. 511 ... ...
Jeżeli jesteś już zarejestrowany zaloguj się
Garbno, Garbno 10 Poland
Trwa ładowanie mapy..
Ta strona używa cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.